Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| 14 februari 2025

Scroll to top

Top

Ancient Settlers en Everything Decays maken er het beste van in Blue Collar Hotel

Ancient Settlers en Everything Decays maken er het beste van in Blue Collar Hotel
Jochem van der Steen

Het podium van het Blue Collar hotel is toch wel één van de mooiste van ons land. Die mooie bijna burleske aankleding, die lampjes, spiegels… De moeite waard om weer eens binnen te stappen bij één van de spaarzame shows die er nog worden gehouden. Helaas is ook de opkomst nogal spaarzaam bij het evenement van deze avond, georganiseerd door Femme Metal Event. Dat mag de pret niet drukken voor de energieke bands gelukkig.

Tekst: Jochem van der Steen | Foto’s: Interdependent Photo

Everything Decays kennen we natuurlijk al. We hebben ze diverse malen live mogen aanschouwen en ook mogen interviewen. De energieke deathcore nummers hebben een lekkere groove en zorgen doorgaans voor wat actie in de pit. Er is vandaag helaas geen pit te bespeuren, dus het is gewoon genieten van de muziek. De brute stem van frontvrouw Linn Liv imponeert en ze benut elke centimeter van het podium. Ook de rest van de band is energiek en ondanks de soms complexe bas- en gitaarpartijen wordt er soms een luchtsprongetje gewaagd. Naast nummers bekend van Requiem1: The Serial Killer’s Symphony of Liberation, Deliverance and Relief komt er ook nog wat nieuw werk voorbij. Nummers die veelbelovend klinken voor de toekomst.


Ancient Settlers openen vanavond hier hun tweede Europese ‘Oblivians’ tour. Ook zij laten zich niet weerhouden door het gebrek aan publiek. Ze doen hun best de toeschouwers bij de show te betrekken ook al lukt dat niet heel goed. Toch worden er wat vuistjes de licht in gestoken en is er zelfs een circle pit van 3 personen uiteindelijk. Muzikaal gezien heeft deze band iets van de core-invloeden van het voorprogramma maar voegt daar veel melodic death aan toe. Frontvrouw Argen Death heeft een goede grunt maar schiet bij de clean vocals soms wat tekort. Wanneer haar lange blonde haar wappert bij het headbangen is dat aanstekelijk. De gitaarpartijen zijn bij tijd en wijle behoorlijk virtuoos terwijl de drums lekker doorbeuken.

Na afloop is er nog ruime aandacht voor de fans en gaan de bands geduldig op de foto met iedereen die maar wil. Hulde aan de inzet van deze muzikanten in deze omstandigheden.