Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| 27 maart 2025

Scroll to top

Top

SØWT dropt nieuwe single & kondigt nieuw album aan!

SØWT dropt nieuwe single & kondigt nieuw album aan!
Guido Segers

Er zijn weinig bands zo nauw verbonden aan het gemiste Stroomhuis als SØWT. Vier muzikanten met diepe wortels in de DIY-scene, zelf ook muzikanten, geluidstechnici, concertorganisatoren en kunstenaars, die veel verloren in de brand. Maar net als na de tegenslagen met de albumopnames een paar jaar terug, gaat SØWT door en speelde afgelopen jaar hun eerste tour van het Verenigd Koninkrijk en supporte Mudhoney in Europa. Nu dropt het viertal een nieuwe single, met de belofte van een nieuw album later dit jaar! En dat check je hier natuurlijk.

‘American Television’ (2025)

Geheel in jaren tachtig stijl, presenteert SØWT de nieuwste song. Voor de video werkte de band nogmaals samen met Jonas Sars, die ook eerdere video’s maakte.

Begin april horen we meer over SØWT en het nieuwe album!

Pijn in Audiovorm

Laatste wapenfeit is EP Things That Rhyme with Pain’, een plaat die misschien juist door de brand in het Stroomhuis zoveel meer gewicht kreeg (maar ook zo ontzettend goed was). Martijn Claessens, Jesse van Eiken, Koen Verhees en Danielle Warners, en nu ook bewaarders van het nomadische gedachtegoed van het Stroomhuis, kunnen ontzettend goed een stem geven aan verdriet, pijn en leegte. Hun geluid doet denken aan Dinosaur Jr., Sonic Youth, Mudhoney…en misschien ook hele andere bands, maar zo’n beetje alsof Albert Camus een existentialistische grungy punkband gestart is. Muziek die jou opvreet met huid en haar en uitgewrongen weer uitspuwt. En dan is misschien anno nu de titel ‘American Television’ een prachtige belofte van meer.

Zangeres Daniëlle Warners tijdens het optreden in KevN kort na de brand